top of page

Czas Do Ustalenia

|

KRAKÓW

Ankyloglosja u noworodków i niemowląt dla położnych i doradców laktacyjnych

Ankyloglosja u noworodków i niemowląt dla położnych i doradców laktacyjnych
Ankyloglosja u noworodków i niemowląt dla położnych i doradców laktacyjnych

Czas i lokalizacja

Czas Do Ustalenia

KRAKÓW, Kamienna 21, budynek FRONTON

O wydarzeniu

Ankyloglosja u noworodków i niemowląt

Intensywny kurs teoretyczny dla położnych i doradców laktacyjnych

budynek FRONTON - sala konferencyjna

DENTestetica - gabinet stomatologiczny

Kraków, Kamienna 21

Prowadzący:

🇵🇱 lek. Jakub Bargiel - specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Starszy asystent Oddziału Klinicznego Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Nowego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na co dzień zajmuje się leczeniem chorych po urazach twarzowej części czaszki, z nowotworami głowy, twarzy i szyi, z patologiami gruczołów ślinowych, z wadami rozwojowymi  i innymi nieprawidłowościami regionu głowy i szyi. Pasjonat tematyki związanej z nieprawidłową budową wędzidełka języka od pierwszych dni życia do dorosłości. Autor nowej techniki operacji mioplastycznej języka w ankyloglosji. Założyciel Projektu Ankyloglosja, portalu poświęconemu prawidłowej funkcji języka.

🇵🇱 Marta Karwot-Pięta  -  Neurologopeda, terapeuta NDT Bobath

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kierunku: Neurologopedia, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie kierunku: Logopedia oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Opolskim. Neurologopeda na Oddziale Intensywnej Terapii Neonatologicznej i Patologii Noworodka w Szpitalu UJASTEK i w Prywatnym Centrum Osteopatii i Fizjoterapii FIZJOMED

Wykładowca z zakresu diagnozy zaburzeń karmienia, dysfagii i neurologopedycznej oceny niemowląt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

🇵🇱 Anna Kotlińska  -  Położna

Położna, Certyfikowana Międzynarodowa Konsultantka Laktacyjna (IBCLC), Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna (CDL), Miofunkcjonalna terapeutka (MYO)

Specjalizuje się w trudnościach laktacyjnych, rozpoznawaniu zaburzeń ssania piersi związanymi z krótkim wędzidełkiem języka. Badaczka mleka kobiecego (studia doktoranckie Collegium Medicum UJ), popularyzatorka wiedzy o porodzie, karmieniu, rozwoju jamy ustnej i twarzy.

Wreszcie – założycielka Kliniki Laktacyjnej.

10:00 - 17:30

Program szkolenia

  1. lek. Jakub Bargiel - Ankyloglosja w ujęciu chiururgicznym Anatomia i funkcja języka Przygotowanie do zabiegu Zabieg frenotomii Gojenie rany Możliwe powikłania Kontrowersje
  2. położna dr Anna Kotlińska Opieka laktacyjna przed i po zabiegu frenotomii Czego chce matka? Rozpoznanie i dopasowanie planu opieki​ Czynniki okołoporodowe mogące wpływać na problemy ze ssaniem a krótkie wędzidełko Harmonogram opieki laktacyjnej nad matką i dzieckiem przed i po zabiegu Co nie zmieni się po zabiegu? Położna jako lider opieki nad matką i dzieckiem z trudnościami ssania - koordynacja nad ciągłością opieki Laktacyjna apteczka - karmienie piersią, odciąganie, dokarmianie i ćwiczenia ssania
  3. neurologopeda Marta Karwot-Pięta Ocena wędzidełka- wygląd, funkcja, napięcie mięśniowe, kompensacje Przygotowanie dziecka i rodziców do zabiegu Postępowanie po zabiegu Czy zawsze winne skrócone wędzidełko? nieprawidłowa dystrybucja napięcia mięśniowego uwarunkowania prenatalne i okołoporodowe regulacja i sensoryka ,,wymagające" niemowlęta ,,Kryzys trzeciego miesiąca"
  4. Panel dyskusyjny

W razie pytań służymy pomocą.

info@goodtooth.pl

+48 730 060 740

Bilety

  • Lista rezerwowa

    Nie zdążyłaś/eś kupić biletu na to szkolenie? Nie martw się. Zapisz się na listę rezerwową. Skontaktujemy się z Tobą gdy zwolni się miejsce. (Rejestracja na listę rezerwową nie jest potwierdzeniem uczestnictwa w szkoleniu.)

    0,00 zł

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

Informacje o wydarzeniu: Events
bottom of page