top of page
Good Tooth Academy strona 1640×400 px).jpg

Zapraszamy na dwudniowe teoretyczno-praktyczne szkolenie.

Stawiamy na kompleksową wiedzę
i intensywne warsztaty praktyczne

OPIS SZKOLENIA

Jedną z najczęściej koniecznych procedur w implantologii do wykonania jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Jest to szkolenie skierowane dla lekarzy średniozaawansowanych i zaawansowanych którzy w swojej praktyce wykonali już kilka zabiegów implantacji.

Odpowiednie przygotowanie i kwalifikacja pacjenta do zabiegów sinus lift jest niezbędne i kluczowe aby uzyskać przewidywalny i długoterminowy efekt leczenia. W trakcie szkolenia omawiamy kiedy można wykonać podniesienie dna zatoki z jednoczasową implantacją a kiedy należy taki zabieg odroczyć w czasie i jak długo czekać.

Najważniejszym celem tego szkolenia jest przekazanie wiedzy kiedy taki zabieg wykonywać jak pacjentów kwalifikować i przygotować do zabiegów.

Szkolenie zawiera elementy praktycznych ćwiczeń na preparatach zwierzęcych z podnoszenia zatok szczękowych oraz regeneracji a także zarządzania tkankami miękkimi i powikłaniami jakie mogą wystąpić po zabiegach. Uczestnicy zobaczą na zabieg re-live przeprowadzany przez wykładowcę.

PROGRAM

• Anatomia i fizjologia zatoki szczękowej. Utrudnienia i ograniczenia anatomiczne.
• Patologie zatok obocznych nosa (diagnostyka, postępowanie)
• Analiza badań CBCT (zakres zabiegu/anatomia)
• Wskazania i przeciwskazania do zabiegów podniesienia dna zatoki szczękowej
• Planowanie etapów leczenia – implantacja odroczona czy jednoczasowa ?
• Przygotowanie pacjenta do zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej (farmakoterapia i wskazania pozabiegowe).
• Różne techniki podnoszenia dna zatok szczękowych (metoda otwarta, zamknięta, dostęp od strony podniebienia) – wskazania i p/wskazania do poszczególnych technik.

 

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA
 

• Przygotowanie gabinetu do zabiegów podnoszenia dna zatok szczękowych
 

Warsztaty:
a) podniesienie dna zatoki szczękowej z dostępu bocznego na preparatach zwierzęcych;
b) leczenie powikłań po zabiegach podniesienia dna zatoki szczękowej na preparatach zwierzęcych;

dr n. med. Daniel Ciapiński

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Tuż po stażu rozpoczął studia doktoranckie oraz specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej w klinice chirurgii czaszkowo-szczękowo-twarzowej w szpitalu im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Podczas studiów dwukrotnie otrzymywał stypendium rektora oraz został rekomendowany przez Radę Wydziału ŚUM do nagrody Ministra Edukacji Narodowej za wyniki w nauce. Tuż po studiach rozpoczął liczne kursy szkoleniowe w kraju oraz za granicą, wśród uznanych światowych autorytetów poznał tajniki chirurgii, implantologii oraz stomatologii estetycznej. Szczególną dziedziną, którą od początku się interesował jest regeneracja tkanek w obrębie jamy ustnej co stało się pomysłem do rozprawy doktorskiej.

Założyciel i wieloletni dyrektor Silesia Study Club of International Team for Implantology (największej organizacji na świecie zrzeszającej implantologów na świecie), był to drugi taki klub w Polsce. Dr n. med. Daniel Ciapiński jest członkiem międzynarodowych organizacji naukowych. Od kilku lat dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi lekarzami prowadząc szkolenia i wykłady w Polsce oraz za granicą. Autor i współautor licznych publikacji naukowych polsko i anglojęzycznych.

Jest właścicielem kliniki implantologicznej “Dentrum” w Katowicach.

Poza pracą żegluje i podróżuje.

ZAPISZ SIĘ 
 

Nadchodzące wydarzenia

 • SINUS LIFT - Podniesienie dna zatoki szczękowej
  SINUS LIFT - Podniesienie dna zatoki szczękowej
  Czas Do ustalenia
  Kraków
  Czas Do ustalenia
  Kraków, Kamienna 19, 30-001 Kraków, Polska
  Czas Do ustalenia
  Kraków, Kamienna 19, 30-001 Kraków, Polska
  Szkolenie skierowane do lekarzy, którzy w swojej praktyce wykonali już kilka zabiegów implantacji
bottom of page